5 interesujących mitów na temat numerologiiNumerologia jest mniej znana niż astrologia. W końcu każdy wie jakim jest znakiem zodiaku, ale czy wiesz jaką jesteś liczbą numerologiczną? Poniżej przeczytasz o kilku mitach związanych z numerologią.

 

Mit 1: W numerologii są złe i dobre liczby

Wszystkie liczby stosowane w numerologii obejmują zarówno cechy pozytywne jak i negatywne.  Dlatego każdy z nas ma wady i zalety, obszary w których radzi sobie lepiej i te w których gorzej. W gruncie rzeczy to jednak do Ciebie należy decyzja,  jak będziesz korzystał z poszczególnych aspektów swojej osobowości. Czy będziesz pracował nad swoimi wadami i czy będziesz w pełni wykorzystywał swoje talenty. Dlatego też lepsza znajomość swoich liczb w numerologii, czyli lepsza znajomość siebie, pozwoli Ci świadomie kierować swoim losem i rozwojem.

 

Mit 2: Liczby mistrzowskie czynią z Ciebie mistrza

Liczby mistrzowskie w numerologii to 11, 22, 33 i 44. Nazywane są mistrzowskimi ponieważ zawierają w sobie dwie takie same cyfry, a sumują się do innej cyfry.  Czyli osoby posiadające takie liczby w ważnych miejscach (np. dzień urodzenia lub liczba, którą jesteś z sumy daty urodzenia) jednocześnie odczuwają w sobie siłę dwóch niezależnych liczb tj. 11- odczuwane działanie dwóch 1 oraz 2 (bo 1+1=2), 22- odczuwane działanie dwóch 2 oraz 4 (bo 2+2=4), 33- odczuwalne działanie dwóch 3 oraz 6 (bo 3+3=6), 44- odczuwalne działanie dwóch 4 oraz 8 (bo 4+4=8). Wiele osób uważa, że bycie mistrzowską liczbą nadaje im lepszych cech lub umiejętności niż innym ludziom. A jak Ty myślisz?

Chcesz dowiedzieć się więcej o sobie- zamów Pakiet osobisty.

 

Czy posiadanie mistrzowskiej liczby w ważnym miejscu oznacza, że jesteśmy mistrzami?

Nie do końca.  Liczba mistrzowska mówi o odczuwaniu na sobie siły dwóch niezależnych liczb jednocześnie. Są dwa skrajne kierunki, do których mogą prowadzić nas liczby mistrzowskie. Pozytywny- jeżeli będziemy pracować intensywnie nad własnym rozwojem i odważnie korzystać ze swoich talentów, wykorzystywać je w celach zgodnych z wyższymi wartościami, możemy stać się „mistrzami”- czyli będziemy potrafili jednocześnie korzystać z mocnych stron obu liczb, których działanie odczuwamy np. dwóch 1 oraz 2 w przypadku 11. Negatywnie- jeżeli będzie nami kierować strach, samolubne ambicje, pobudki ego, konserwatyzm czy nihilizm, odczujemy negatywne działanie także ze strony obu liczb. To mocne uderzenie może powodować bardzo duże frustracje, stres, poczucie porażki- dużo intensywniejsze niż w przypadku liczb nie-mistrzowskich.

 

Mit 3: Numerologia to wróżenie

Numerologia w swojej najpełniejszej formie to co innego niż wróżenie. Z numerologii nie dowiesz się, że spotkasz przystojnego bruneta z zasobnym portfelem, czy że dostaniesz prace dzięki swojej koleżance.  Tu dostaniesz głęboki wgląd w to, kim jesteś jako osoba oraz czemu sprzyjają poszczególne etapy w Twoim życiu, a zatem jak najlepiej je wykorzystać dla osiągnięcia szczęścia i rozwoju. Nauka numerologii powie także o Twoich barierach i da kierunek harmonijnego rozwoju opartym na Twoim potencjale. Rozjaśni co te uczucia w Twoim wnętrzu próbowały Ci powiedzieć przez całe życie.  Numerologie można traktować jako prognozę na całe życie. Pięknymi słowami opisał numerologię Shiv Charan Singh w książce "Let the numbers guide you" (tłum. pozwól liczbom, by Cię prowadziły): "Numerologia daje wiedzę, by budować zrównoważony ekosystem wewnętrznej świadomości".

 

Mit 4: Swoją analizę numerologiczną można sprawdzić  w Internecie

Chociaż istnieją kalkulatory i narzędzia online do obliczania Twoich indywidualnych liczb, dobrze wiedzieć, że istnieje tyle liczb i znaczeń za ich kombinacjami, że ​​potrzebujesz odpowiedniego numerologa, aby je zinterpretować. Kalkulatory dają opisy jednej liczby, które pokażą Ci podstawowy zarys Twojej osobowości. Jednak sama widzisz zapewne, że Twój znajomy, który jest tą sama liczbą co Ty lub ma taki sam dzień urodzenia znacznie różni się od Ciebie charakterem. To tutaj dzięki pracy numerologa otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące Ciebie.

 

Mit 5: Numerologia sprawdza się tylko dla dorosłych

Jednym z najbardziej fascynujących aspektów numerologii jest to, że wszystkie informacje o Tobie opierają się na czasie, gdy wszedłeś do wszechświata w ludzkiej formie. Niezależnie od tego, czy podoba ci się twoje imię lub to kiedy przypadają Twoje urodziny, wszystko to ma znaczenie.

Jeżeli Twoi bliscy i Ty znalibyście Twój profil numerologiczny od chwili urodzenia,  to o ile mniej dylematów miałabyś  do rozważenie w życiu.  Nie mówiąc o tym,  że Twoi rodzice nie musieliby wiele razy mylnie określać Twoich pragnień czy cech osobowości. Od pierwszych dni wiedząc kim jesteś i do czego dążysz mogliby Cię lepiej wspierać w Twoim rozwoju.

Zdjęcie- źródło.