Co to jest bratnia dusza?Każdy z nas marzy o tym, aby spotkać tę jedyną osobę, która zrozumie nas bez słów, pokocha bezwarunkowo i skoczy za nami w ogień. Często określamy taką osobę jako bratnią duszę. Jednak czy na pewno rozumiemy w pełni, co kryje się za tym sformułowaniem? Jakie są rodzaje bratnich dusz i czy można mieć ich wiele? Oraz co zrobić, by romantyczna relacja z bratnią duszą trwała wiecznie? 

 

Bratnia dusza - co to oznacza? 

Bratnia dusza to osoba, która sprawia, że czujemy się dopełnieni. Nie tylko błyskawicznie nawiązujemy z nią głęboką więź, lecz czujemy także pokrewieństwo myśli i uczuć. Dzieje się tak, ponieważ nasza komunikacja odbywa się na poziomie zarówno werbalnym jaki i niewerbalnym - oboje dostrzegamy nawet mikroskopijne zmiany w mowie ciała oraz podświadomie wyczuwamy każdą emocję. Dlatego też często zakładamy, że takie intensywne połączenie może się wiązać jedynie z relacją romantyczną. 

 

Może tak być, jednak nie musi. Bratnie dusze pojawiają się w naszym życiu zwykle z konkretnego powodu i mogą często reprezentować cały wachlarz możliwych relacji socjalnych - poczynając od członka rodziny, kończąc na partnerze biznesowym. Ich kolejną cechą jest to, że często mają do wykonania konkretną misję, dlatego też często się zdarza, że taka osoba jest obecna tylko przez krótki okres w naszym życiu. Oczywiście możemy też mieć do czynienia z archetypową romantyczną bratnią duszą, którą najchętniej zatrzymalibyśmy przy sobie na zawsze. Kwestię czy jest to możliwe, omówię w dalszej części tego artykułu. 

 

Rodzaje bratnich dusz

 

“Bratnia dusza niekoniecznie musi być naszym partnerem. Jest wiele rodzajów powiązań duchowych a każdy z nich odgrywa ważną rolę w naszym życiu”

 

 • Duchowy partner, czyli dusza z misją - owa dusza występuje w dwóch podstawowych formach: albo odkąd tylko pamiętamy przewija się w naszym życiu, albo pojawia się niespodziewanie i jedynie na krótką chwilę. W obu przypadkach jej celem jest wesprzeć nas emocjonalnie lub wprowadzić nas na nowe tory ścieżki życiowej, na przykład poprzez zainteresowanie nowym obszarem lub przypomnienie o naszym wielkim, lecz od dawna zaniedbanym talencie.
 • Bratnia dusza jako echo poprzedniego wcielenia - często na naszej drodze spotykamy ludzi, którzy wywołują w nas uczucie deja vu. Nie Inaczej jest z bratnią duszą z poprzedniego wcielenia. W poprzednim życiu mieliśmy z nią bliską i zażyłą relację, w której często coś poszło nie tak. Taka bratnia dusza pojawia się w naszym życiu, abyśmy mogli naprawić zło lub niedopatrzenie z poprzedniego wcielenia lub przepracować ciężkie emocje, które wtedy przeżywaliśmy.
 • Karmiczna bratnia dusza, czyli Panta Rhei (dosłownie: wszystko płynie) - Zmiana jest nieodłączną częścią naszej egzystencji, jednak często - świadomie bądź nie - robimy wszystko, aby jej zapobiec. Karmiczna bratnia dusza pojawia się na naszej drodze w roli katalizatora zmiany - dzięki niej zaczynamy się rozwijać, a także pracować nad naszym codziennym nastawieniem i postawą do życia.
 • Bliźniaczy płomień, czyli archetyp namiętności - W tym przypadku nasza dusza tworzy jedność z bratnią duszą bliźniaczym płomieniem. Nie jest jasne dlaczego jednolita dusza pierwotnie została rozdzielona, jednak jest pewne, że efektem tego jest niesamowicie namiętna i intensywna relacja, gdy te dwie połówki się odnajdą. Zwykle ma ona formę ognistego romansu, lecz w niektórych przypadkach może także podłożyć fundamenty niezwykle głębokiej i duchowej przyjaźni.
 • Połączeni wspólną sprawą, czyli więzy dusz -  Zdarza się, że dusze mogą podświadomie formować większe grupy złączone jednym celem. Może to być zespolenie więzami rodzinnymi lub wspólne poczucie misji wobec konkretnej idei, które realizuje się poprzez przynależność do danego ugrupowania, bądź działalność aktywistyczną.
 • Nauczyciel duchowy, czyli bratnia dusza mentor - Owa dusza pojawia się w naszym życiu by dać nam konkretną lekcję, postawić przed nami wyzwanie lub otworzyć nam oczy na konkretnie aspekty w życiu, które wspomogą nasz rozwój. W związku ze swoją specyfiką, dusza mentor pojawia się zwykle tylko na krótki moment. 

 

Relacja romantyczna

 

“Każdy marzy o miłości, ale nie byle jakiej. Partner życiowy który jest także bratnią duszą to ideał, do którego dąży każdy z nas.” 

 

Skąd wiedzieć, że nasza druga połówka jest także bratnią duszą? Często dobrym wskaźnikiem jest to, że czujemy się przy niej bezpiecznie oraz możemy na niej polegać, lecz także to, że czujemy się w pełni zrozumieni. Ważne jest także aby mieć zbieżne poglądy co do najważniejszych aspektów życia, lecz także szanować drugą osobę, oraz potrafić postawić się w jej sytuacji i spojrzeć na całość z pewnym dystansem. 

Skąd jednak wiedzieć w wczesnym etapie znajomości, czy nasze rzekome podobieństwo powoduje bractwo dusz czy początkowe zauroczenie, które ignoruje wszystkie sygnały ostrzegawcze? 

 

Najważniejsza jest rozmowa. Trzeba rozmawiać dużo i często, ale także na trudne tematy, oraz wyjaśniać wszystkie niedopowiedzenia by w pełni zrozumieć, co kieruje działaniem drugiej osoby. Jeżeli w trudnej sytuacji nowy obiekt uczuć nagle staje się zbyt zajęty lub po prostu umywa się od odpowiedzialności, nie jest to dobry znak. Prawdziwa bratnia dusza nie tylko spełni nasze prośby, lecz także sama wyjdzie naprzeciw z rozwiązaniami, które często nas zaskoczą. 

Warto jednak pamiętać, że nawet w sytuacji, gdy zaangażujemy się relację z pokrewną duszą, jeśli nie będziemy pracować nad wspólnym związkiem oraz nad sobą, może ona skończyć się równie szybko jak się zaczęła. Dzieje się tak dlatego, że często działamy według podświadomie zaprogramowanych wzorców, które utrudniają nam utrzymanie trwałej relacji. Dlatego też ważne jest by uświadomić sobie, według jakich programów działamy, oraz w jakich sytuacjach uruchamiają się one najczęściej. Dzięki tej wiedzy oraz sumiennej pracy będziemy w stanie stworzyć piękny związek i w pełni wykorzystać niebywałe duchowe połączenie z drugą osobą. 

 

Dla mnie i wielu z Was, kluczową rolę w zrozumieniu nieświadomych programów odgrywa analiza numerologiczna. Zamawiając Pakiet osobisty możesz zrozumieć:

 • Jaka jest Twoja osobowość?
 • Jakie masz wyzwania w życiu?
 • Czy Twoje potencjały są zbalansowane?
 • Czy Twoje podpisy są harmonijne?
 • Jak wyglądają Twoje relacje z bliskimi?
 • Czemu sprzyjają etapy Twojego życia?
 • Jak wpływają na Ciebie Twoje osobiste lata numerologiczne?


ZOBACZ PAKIET OSOBISTY

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Jak przyciągać pieniądze do siebie?