Jak znaleźć cel w życiu?Zastanawiasz się w jaki sposób znaleźć cel w swoim życiu? Taki, który da Ci poczucie sensu Twojego istnienia? Jak do niego dotrzeć gdzie go szukać?

 

Skąd się bierze cel życia?

Każda dusza zanim zdecyduje się na wejście w ciało fizyczne i rozpoczęcie nowego życia, wyznacza sobie sama cel na to życie. Coś co będzie miała do wykonania. Może to być jeden duży cel, może to być kilka pomniejszych celi. Bywa różnie. Jednak pewnym jest, że każda z nas ma taki cel na swoje życie.

Cel/ cele mogą mieć różną trudność. Mogą stanowić duże wyzwanie, mogą wymagać poświęcenia rodziny albo w ogóle zrezygnowania z posiadania rodziny – np. pracy lekarza, który pomaga ludziom angażując w to cały swój czas. Cel może też harmonijnie wpisywać się w inne obszary naszego życia. Np. celem może być stworzenie tętniącego życiem domu dla swojej rodziny. Ten cel będzie nam przychodził naturalnie i nie będzie wymuszał rezygnacji z życia zawodowego.

 

Realizacja naszego celu życia, niezależnie czy jest wymagający, daje nam poczucie satysfakcji.

 

Jak znaleźć cel życia?

Szukanie celu w życiu może być dla niektórych z nas żmudnym zadaniem. Czasami jest tak, że intuicyjnie podążamy w jakimś kierunku lub okoliczności naszego życia tak się układają, że trafiamy na coś co daje nam poczucie satysfakcji i celu w życiu. Czasami jednak mimo szczerych chęci latami szukamy czegoś z czym będziemy się identyfikować. Bywa, że po drodze jest coś co daje nam satysfakcje jednak w rezultacie okazuje się krótkotrwałe.

 

Jednym znalezienie celu przychodzi łatwo a innym trudno. Dlaczego?

 

Mam trudności ze znalezieniem mojego celu. Co robić?

Z moich obserwacji wynika, że może być kilka powodów, dla których uważasz, że masz trudności ze znalezieniem swojego celu:

  • Nie nadszedł jeszcze na to czas. Być może w Twoim życiu musi zadziać się jeszcze kilka rzeczy, zanim Ty będziesz gotowa na podjęcie się swojego celu. Może czegoś jeszcze musisz się nauczyć, zrozumieć.
  • Znasz już ten cel, tylko go nie dostrzegasz. Czasami uważamy, że nasz cel na życie musi być wzniosły, niesamowity jakiś taki naprawdę wielki. Tymczasem cele często dotyczą naszego codziennego życia. Może celem jest dzielenie się dobrem i miłością z innymi, albo rozwijanie siebie, albo sumienne budowanie stabilnej kariery zawodowej.
  • Jesteś za mocno skupiona na szukaniu. Zrozumienie swojego celu przychodzi zwykle wtedy, gdy odpuszczasz szukanie, gdy zaczynasz żyć tu i teraz i cieszyć się tym co masz.

 

Zapytam z innej strony: Czy na pewno musisz szukać celu?

 

Czy trzeba mieć cel w życiu?

Moim zdaniem tak, choć nie każda z nas nazwie go celem na życie. Część z nas jest osobami zadaniowymi, które lubią działać po coś. Lubią czuć, że to co robią ma sens, że prowadzi je do czegoś sensownego. Czasami trudno nam odpuścić i przyznać, że to co nam przynosi największą satysfakcję, nie jest (z perspektywy logiki) takie sensowne. Może uwielbiamy gotować, realizować się artystycznie, może uwielbiamy przyjmować gości czy spędzać czas na łonie natury. Te małe rzeczy mogą się właśnie składać na nasz cel życiowy.

Inne z nas znajdują radość w codzienności, czasami nawet można powiedzieć godzą się z tym jak wygląda ich życie i w tym co mają znajdują swój cel. Z boku może to wyglądać jak poddanie się, zaniechanie szukania swojego celu, satysfakcji czegoś wyjątkowego. Jednak często takie podejście daje bardzo dużo szczęścia.

 

Jak dojść do tego co teraz daje mi satysfakcję?

Moim zdaniem bardzo pomocne jest samopoznanie. To dzięki niemu możemy lepiej zrozumieć kim jesteśmy, jakie są nasze cele, wyzwania, co daje nam poczucie  satysfakcji a co jest zupełnie nie dla nas. Jeżeli szukasz czegoś co daje Ci radość, warto zrozumieć jaka jesteś w środku. Bowiem często jest tak, że bardziej koncentrujemy się na oczekiwaniach innych wobec nas, potrzebach dzieci, partnera, szefa, może własnych rodziców/ rodziny. W tym wszystkim zapominamy o sobie. Po jakimś czasie kiedy zauważamy, że nie jesteśmy w pełni zadowolone ze swojego życia, przypominamy sobie o tym, że trzeba zadbać o siebie. Jednak latami tłumione potrzeby własne nie są już tak widoczne i czasami potrzeba wesprzeć się narzędziami, aby je odkopać i ponownie zrozumieć.

 

Dla mnie fenomenalnym narzędziem, które pozwala lepiej poznać siebie jest analiza numerologiczna.

 

Dzięki analizie numerologicznej możesz zrozumieć:

  • Co jest Twoim przeznaczeniem?
  • Jaki jest Twój cel na to wcielenie?
  • Jakie energie są w Tobie – czy inni widzą Cię tak samo jak Ty siebie?
  • Jaka jest Twoja osobowość, motywacje i potencjał?
  • Jakie liczby wpływają teraz i będą wpływać w przyszłości na Twoje życie
  • Czemu sprzyjają lata numerologiczne w Twoim życiu.

O tym wszystkim możesz przeczytać w Pakiecie osobistym, w którym przeczytasz pełną analizę swojej osobowości.

Zdjęcie
Czytaj kolejny wpis:

Jaką liczbą jestem?